^..:|:*Bun venit pe blogul meu!:x|:..^

joi, 16 iunie 2011

Stres!

      Da`, si cum ziceam scoala asta ma streseaza la maxim!! Pregatiri peste pregatiri, exercitii peste exercitii, examene,liceu, inscrieri.. pfoaa nici eo nu mai stiu de capul meu. Acum doua zile, dupa ce am fost la pregatire, ne-am intalnit si cu mutanta(diriginta) ca sa o citez pe colega mea Trix., sa ne incheie mediile la fiecare in parte, sa semnam nu stiu ce.. in fine. Si vorbea acolo de ma durea capul, domle, a zbierat la mine ca de ce ma uit pe geam, doamne, ce femeie disperata, desigur ca si eu eram tentata sa o dau cu capul de masa pana tace, dar a dat domnul de a terminat, si ne-a lasat sa plecam.. Maine este premierea care am auzit ca nu se face, adica nu iesim afara in curtea scolii, vine diriginta in clasa, ne da diplomele, ne felicita, flori,poze bla bla bla si apoi weekend, ultima mea sansa sa invat pentru testarile nationale. Luni la romana, miercuri la afurisita de matematica, care nu ma lasa deloc sa traiesc, doamne imi vine sa lesin numai cand ma gandesc ce dracu` o sa fac, ce o sa scriu cand habar n-am eu de matematica,ce e si cu ce se mananca aia? nu m-a fascinat niciodata si intodeauna ma va lasa rece. wtf? Si cand ma gandesc ca o sa trebuiasca sa ma trezesc la ora 6, doamne, ce idee si pe astia ca la 8 sa fim acolo! Pai, eu sincer de obicei trebuie sa ma trezesc cu vreo 2-3 ore inainte daca plec undeva dimineata, ca sa am timp sa ma dezmeticesc, sa nu se sperie aia, stiti voi(unii) ce fata am si in ce dispozitie sunt daca nu dorm! Si sa ma duc acolo sa mai dau si examenu la ora aia infernala!:O Nici sa gandesc nu o sa pot, da` ma rog, poti sa te pui cu ei?sa zici ceva, n-ai cum domle, nu se poate asa ceva.. Mda.. fascinant, dupa cum ziceam. Pfoaa cat e ceasul! Am plecat, ca trebuie sa iau si flori pentru maine, si mai multe.. V-am pupat! Tineti-mi pumnii poate iau si eu macar o mentiune acolosa, nu conteaza!:)) Byeee!:*

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu